www.jasnagora.com
Wtorek, 30.09.2014
Wyszukiwarka wiadomo¶ci

ZnajdĽ!

Bież±ce wydarzenia

Wydarzenia z dnia
2013-12-23

    2013-12-23 Kolędy z Jasnej Góry ¶piewa Golec uOrkiestra
fotodo wydruku
Uroczysty koncert kolędowo-pastorałkowy Zespołu Golec uOrkiestra z udziałem zaproszonych go¶ci miał miejsce w bazylice na Jasnej Górze w pi±tek, 13 grudnia. Retransmisję tego specjalnego koncertu można będzie obejrzeć już jutro czyli w Wigilię w Telewizji Polsat o godz. 16.45 i w Boże Narodzenie o godz. 14.30

„Moi kochani, marzenia naprawdę się spełniaj±. Po raz pierwszy w historii zagramy dla was z klasztoru na Jasnej Górze. Najpiękniejsze polskie kolędy, najpiękniejsze polskie pastorałki wykona dla was Golec uOrkiestra w towarzystwie zacnych muzyków, ¶wietnych wokalistów. Zapraszamy w wigilijny wieczór do Telewizji Polsat. B±dĽcie z nami!” – zachęcaj± bracia Golcowie.

*

Kiedy Łukasz Golec wraz z rodzin± przybył do jasnogórskiego sanktuarium, jeszcze w paĽdziernika tego roku, podzielił się ¶wiadectwem, jak ważna dla niego jest Jasna Góra. W sposób szczególny wspominał pierwsz± wizytę w 1991 roku. „Pierwszy raz na Jasnej Górze byli¶my z pielgrzymk± piesz± jako ministranci jeszcze z Milówki. Szli¶my na ¦wiatowy Dzień Młodzieży, szli¶my prawie tydzień. Do dzisiaj wspominam te chwile, w życiu człowiek nie widział tylu ludzi na raz, tylu ludzi modl±cych się, i przede wszystkim tylu młodych ludzi, to było imponuj±ce, różne kolory skóry, w różnych językach ta młodzież mówiła, to było co¶ niesamowitego – wspominał Łukasz Golec w wywiadzie dla Radia 'Jasna Góra' i dodał – Ci±gnie na Jasn± Górę”.

o. Stanisław Tomoń
BPJG / mn
2013-12-23, poniedziałek, godz. 10.10

zobacz:

- www.golec.pl

- film Studia TV Niedziela
fotodo wydruku
wydarzenia ostatnich dni
  Powrót
©Biuro Prasowe Jasnej Góry