www.jasnagora.com
Czwartek, 02.10.2014
Wyszukiwarka wiadomo¶ci

ZnajdĽ!

Bież±ce wydarzenia

Wydarzenia z dnia
2005-12-01

    2005-12-01 OdnaleĽć Chrystusa
Jasnogórskie Dni Skupienia
foto do wydruku
Jasnogórskie Dni Skupienia pod hasłem: „Maryja drog± nadziei” rozpoczęły się w czwartek, 1 grudnia w sanktuarium. Jest to pierwsza tura spotkań organizowanych każdego roku w sezonie zimowo-wiosennym na Jasnej Górze. Organizatorem Dni Skupienia jest o. Dariusz Szuba, paulin.

„Ta pierwsza tura otwiera sezon spotkań 2005-2006. Dni Skupienia organizujemy zim± i wczesn± wiosn±, ponieważ jest mniej pielgrzymów na Jasnej Górze, i atmosfera sprzyja temu, żeby się wyciszyć i bardziej skupić – mówi o. Dariusz Szuba – W spotkaniach uczestnicz± ludzie w różnym wieku. S± to osoby młode, ale przede wszystkim ludzie doro¶li, także tacy, którzy już nie pracuj±. S± to ludzie, którzy pragn± pogłębić swoj± wiarę, którzy pogubili się na swoich ¶cieżkach życia. Tutaj poszukuj± umocnienia, pragn± na nowo odnaleĽć Jezusa Chrystusa, który jest nasz± Nadziej±”.

W pierwszym spotkaniu trwaj±cym od 1 do 4 grudnia uczestniczy ok. 40 osób. W programie rekolekcji znajd± się: codzienna Msza ¶w., konferencje, modlitwa brewiarzowa, Różaniec oraz Droga Krzyżowa.

Kolejne Jasnogórskie Dni Skupienia odbęd± się w 2006 roku w następuj±cych terminach: 20-22 stycznia,17-19 lutego, 3-5 marca oraz 10-12 marca. Zgłoszenia uczestnictwa w spotkaniach należy przesyłać na adres o. Dariusz Szuba ul o. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa lub poczt± mailow±: szubad@tlen.pl

Jasnogórskie Dni Skupienia po raz pierwszy zorganizowano siedem lat temu.

o. Stanisław Tomoń
2005-12-01, czwartek, godz. 20.00
fotodo wydruku
wydarzenia ostatnich dni
  Powrót
                                                                                                                        ©Biuro Prasowe Jasnej Góry