Biuro Prasowe Jasnej Góry

2013-06-10 Muzyczne warsztaty przed piesz± pielgrzymk±

Kaplica Domu Pielgrzyma. Warsztaty Muzyki Pielgrzymkowej 2. Edycja Warsztatów Muzyki Pielgrzymkowej odbyła się w dniach 7-9 czerwca na Jasnej Górze. W jasnogórskim spotkaniu uczestniczyło ok. 40 osób, głównie animatorów muzyki Pieszej Pielgrzymki Warszawskiej.

„Celem naszego spotkania jest pomoc dla animatorów grup muzycznych w pracy podczas liturgii Mszy ¶w. i podczas pielgrzymowania w drodze – wyja¶nia o. Ireneusz Wybraniak z warszawskiego klasztoru paulinów - Pracujemy przede wszystkim nad materiałem muzycznym, m.in. hymnu dla najbliższej pielgrzymki warszawskiej”.

„Je¶li ¶piewamy, to wiadomo dla kogo, dla naszego Boga, i to jest cel tej formacji duchowej, gdzie sobie przypominamy, że ¶piewaj±c uwielbiamy Boga, i że jest to nasz± modlitw±” – zaznacza o. Ireneusz.

Warsztaty rozpoczęły się w pi±tek Apelem Jasnogórskim. W sobotę rano uczestnicy spotkania od¶piewali psalmy Jutrzni porannej, następnie udali się do Kaplicy Domu Pielgrzyma, gdzie odbyła się konferencja na temat muzyki chrze¶cijańskiej.

Po konferencji uczestnicy warsztatów podzieleni na grupy: wokaln±, gitarow± i rytmiczn±, pracowali nad materiałem muzycznym. O godz. 20.00 uczestniczyli w Adoracji Naj¶więtszego Sakramentu. Dzień zakończyła modlitwa apelowa przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.

Uwieńczeniem jasnogórskiego spotkania była Msza ¶w. o godz. 9.30 odprawiona w niedzielę w Kaplicy Domu Pielgrzyma.

o. Stanisław Tomoń
BPJG/ es
2013-06-10, poniedziałek, godz. 11.00

drukuj