Biuro Prasowe Jasnej Góry

2005-12-01 Odnaleźć Chrystusa

Jasnogórskie Dni Skupienia Jasnogórskie Dni Skupienia pod hasłem: „Maryja drogą nadziei” rozpoczęły się w czwartek, 1 grudnia w sanktuarium. Jest to pierwsza tura spotkań organizowanych każdego roku w sezonie zimowo-wiosennym na Jasnej Górze. Organizatorem Dni Skupienia jest o. Dariusz Szuba, paulin.

„Ta pierwsza tura otwiera sezon spotkań 2005-2006. Dni Skupienia organizujemy zimą i wczesną wiosną, ponieważ jest mniej pielgrzymów na Jasnej Górze, i atmosfera sprzyja temu, żeby się wyciszyć i bardziej skupić – mówi o. Dariusz Szuba – W spotkaniach uczestniczą ludzie w różnym wieku. Są to osoby młode, ale przede wszystkim ludzie dorośli, także tacy, którzy już nie pracują. Są to ludzie, którzy pragną pogłębić swoją wiarę, którzy pogubili się na swoich ścieżkach życia. Tutaj poszukują umocnienia, pragną na nowo odnaleźć Jezusa Chrystusa, który jest naszą Nadzieją”.

W pierwszym spotkaniu trwającym od 1 do 4 grudnia uczestniczy ok. 40 osób. W programie rekolekcji znajdą się: codzienna Msza św., konferencje, modlitwa brewiarzowa, Różaniec oraz Droga Krzyżowa.

Kolejne Jasnogórskie Dni Skupienia odbędą się w 2006 roku w następujących terminach: 20-22 stycznia,17-19 lutego, 3-5 marca oraz 10-12 marca. Zgłoszenia uczestnictwa w spotkaniach należy przesyłać na adres o. Dariusz Szuba ul o. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa lub pocztą mailową: szubad@tlen.pl

Jasnogórskie Dni Skupienia po raz pierwszy zorganizowano siedem lat temu.

o. Stanisław Tomoń
2005-12-01, czwartek, godz. 20.00

drukuj
Czytaj stronę w 104 językach